Son Haberler
Anasayfa / Andriod / Vysor

Vysor

Merhabalar arkadaşlar son zamanlarda mobil oyunların artması ile oyunları daha büyük ekranda klavye ve mouse ile kontrol ederek oynamak isteyen oyun severler için birçok Andriod emülator geliştirildi. Vysor uygulamasını diğer emülatorler den ayıran en büyük özellik ise Andriod işletim sistemli mobil telefonları veya tabletleri bilgisayarınızın ekranında görüntüleyebilmenize imkân veren bir yazılımdır. Bu sayede, telefonda yüklü olan uygulamaları kullanabilir, oyunları oynayabilir ve telefonunuzu kontrol edebilirsiniz. Vysor uygulamasına USB ve WİFİ üzerinden bağlanabilirsiniz. Uygulamanın ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır.

Ücretsiz sürüm telefon ve tabletinizi sadece USB kablo ile kontrol edebilir ve maksimum 1Mbit görüntü kalitesi alabilirsiniz.

Ücretli sürümde ise telefon ve tabletinizi WİFİ üzerinden bağlayıp 8Mbit e kadar görüntü kalitesi alabilirsiniz. Ayrıca mobil oyunlarda telefonunuzu ve tablet tam performans sergilemesi için telefonunuzu ve tabletinizi oyuna göre %100 optimize ediyor.

Uygulamanın en güzel yanı eğer ofiste çalışıyorsanız sürekli telefonu kurcalamak yerine telefon ekranı monitörün bir kenarına acık bırakıyorsunuz genel internet bildirimleri, SMS bildirimleri, telefonu elinize almadan ekran üzerinden mouse kontrolü ile çok rahat bir şekilde telefonunuzu aktif olarak kullanıyorsunuz.

Gelelim Uygulamanın kurulum aşamasına.

İlk olarak Google play’ den Vysor uygulamasını indiriyoruz

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.vysor

Daha sonra cep telefon veya tabletimizden USB hata ayıklama özelliğini açıyoruz.  Bu özellik telefonlarda varsayılan olarak kapalı konumda geliyor. Bu uygulama telefonunuzda açık değil ise telefonunuzun geliştirici özelliğini açmanız gerekiyor. Bunun için genel olarak Andriod telefonlarda Telefon Hakkında => Telefon sürümü kısmına 8-10 kere peş peşe bastıktan sonra telefonunuzda geliştirici modu açılacaktır. Bu bütün Andriod marka telefonlarda aynıdır. Samsung, Huwai, Xiaomi, Lg, vs. bütün telefonların Modellerinde  de bu özellikler aynı yerdedir sürüm farkı yaşanabilir. Geliştirici seçenekleri aktif olduktan sonra geliştirici seçeneklerine girerek USB hata ayıklama eğer telefonunuz İngilizce dilinde ize USB Debug özeliğini açık hale getiriyoruz.

Eğer yukarıda yazan makeleyi adım adım takip etmediğiniz play den indirmiş olduğunuz uygulama sizi bu özelliği açmanız için zorlayacaktır.

Telefonda yapılacak ayarlar kısmı bu kadar gelelim bilgisayar tarafındaki ayarlara.

Bilgisayarımızda ise aşağıdaki linkten uygulamayı indiriyoruz.

https://www.vysor.io/download/

İndirdiğimiz uygulamayı kurduktan sonra aşağıdaki linkteki drivers indirip kuruyoruz

https://adb.clockworkmod.com/

Kurulumlarımızı tamamladık. Ücretsiz kurulum için USB bağlantı zorunluluğu var demiştik. Telefonunuzu bilgisayara bağlanıyoruz ve dosya aktarım modunu aktif ediyoruz.

Vysor uygulamasını acıyoruz. Uygulama telefonumuzu sistemde otomatik tanımladıktan sonra VİEW tıklıyoruz ve telefonuz artık bilgisayarda online durumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.